Było to ... Lut 2016

 1. Zajęcia otwarte gr IV

  Napisany 26 lutego 2016 przez Katarzyna Ostrowska

  Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość udziału w zajęciach prowadzonych metodą Doroty Dziamskiej „Edukacja przez ruch”

  Metoda Edukacja przez ruch to zbiór ćwiczeń, usprawniających poszczególne funkcje organizmu, angażujące zintegrowane ruchy różnych części ciała, prowadzące do powstania pracy plastycznej. Podczas zabaw dzieci klaszczą, wyrzucają ręce, kołyszą się, wstają, siadają, krzyżują nogi, ręce, stukają palcami, kreślą palcami po stole różnorodne wzory, wędrują palcami po kartce, zaciskają pięści, poruszają się wokół stołu, obracają się, a wszystko to dzieje się spontanicznie i zgodnie z potrzebą ruszania się w mniejszej lub większej przestrzeni. Obserwacja tego ruchu przez nauczyciela staje się źródłem wielu ważnych informacji o samych dzieciach: kto z grupy jest dzieckiem kinestetycznym, kto radzi sobie z koordynacją, a kto wymaga wsparcia w tym względzie? Proponowane ćwiczenia uwzględniają możliwości motoryki dziecka oraz fizjologiczny ruch organizmu (zróżnicowanie ćwiczeń dla różnych grup wiekowych), a także rozwój społeczny dzieci (wspólnie z rówieśnikami wykonywanie prac plastycznych). Istotnym elementem tej metody jest wykorzystanie origami oraz innych form plastycznych.

 2. IV Bal Integracyjny

  Napisany 1 lutego 2016 przez Katarzyna Ostrowska

  Dnia 29 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu odbył się IV Wałbrzyski Bal Integracyjny, zorganizowany przez wałbrzyskie Kluby Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu.
  Oficjalnego otwarcia Balu dokonała Iwona Rychlik – Koordynator Miejski Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu. Bal rozpoczął się od uroczystego poloneza. Organizatorzy balu wszystko przygotowali sami – salę, dekoracje, oprawę muzyczną, poczęstunek. Wolontariusze zadbali o dobrą zabawę podopiecznych i miłą atmosferę: były tańce, śpiewy, konkursy, gry i zabawy, co spowodowało, że IV Wałbrzyski Bal Integracyjny okazał się imprezą bardzo udaną i potrzebną. W balu udział wzięło 200 dzieci z wałbrzyskich szkół.
  My także tam byliśmy i świetnie się bawiliśmy. Z naszego przedszkola udział w balu wzięło ośmioro dzieci.