Wolontariat

 1. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  Napisany 7 grudnia 2016 przez Katarzyna Ostrowska

  Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych- Mini Olimpiada

 2. W krainie bajek…

  Napisany 14 czerwca 2016 przez Katarzyna Ostrowska

  W podróż przez bajkowy świat zabrały nas przedszkolaki z grupy III.

 3. „Dzień na TAK”

  Napisany 22 marca 2016 przez Katarzyna Ostrowska

  Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny 21.03.2016r. mali wolontariusze wspólnie z kolegami i koleżankami z przedszkola wzięli udział w przywitaniu Pani Wiosny. Następnie wspólnie z Paniami po raz kolejny udali się na spacer dzielnicą Poniatów w celu przekazania mieszkańcom czerwonych serduszek, które są symbolem życzliwości i dobroci. Napotkani mieszkańcy zostali także obdarowywani kolorowymi kwiatami z życzeniami miłego i radosnego dnia.

 4. Wizyta w schronisku dla zwierząt

  Napisany 1 marca 2016 przez Katarzyna Ostrowska

  Przez cały miesiąc luty 2016r. nasze przedszkole zbierało karmę dla zwierząt oraz wszelkie akcesoria potrzebne zwierzętom przebywającym w schronisku. Z pomocą przedszkolaków oraz ich rodziców udało się zebrać sporą ilość karmy dla psów oraz kotów. Dnia 26.02.2016r. pojechaliśmy z podarunkami do Schroniska dla Zwierząt w Wałbrzychu. Pracownicy schroniska oprowadzili małych wolontariuszy po obiekcie opowiadając historię każdego czworonoga, który u nich mieszka.

 5. IV Bal Integracyjny

  Napisany 1 lutego 2016 przez Katarzyna Ostrowska

  Dnia 29 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu odbył się IV Wałbrzyski Bal Integracyjny, zorganizowany przez wałbrzyskie Kluby Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu.
  Oficjalnego otwarcia Balu dokonała Iwona Rychlik – Koordynator Miejski Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu. Bal rozpoczął się od uroczystego poloneza. Organizatorzy balu wszystko przygotowali sami – salę, dekoracje, oprawę muzyczną, poczęstunek. Wolontariusze zadbali o dobrą zabawę podopiecznych i miłą atmosferę: były tańce, śpiewy, konkursy, gry i zabawy, co spowodowało, że IV Wałbrzyski Bal Integracyjny okazał się imprezą bardzo udaną i potrzebną. W balu udział wzięło 200 dzieci z wałbrzyskich szkół.
  My także tam byliśmy i świetnie się bawiliśmy. Z naszego przedszkola udział w balu wzięło ośmioro dzieci.

 6. Dzień Babic i Dziadka dla gości:)

  Napisany 23 stycznia 2016 przez Katarzyna Ostrowska

  Po raz kolejny przygotowaliśmy przedstawienie dla członków „Odwróconego przedszkola” przy Wałbrzyskim Stowarzyszeniu Pomocy na Rzecz Rodzin i Osób z chorobą Alzheimera. Dzieci wspólnie z Paniami przygotowały program artystyczny oraz drobne upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po krótkim wystąpieniu dzieci wraz z członkami Stowarzyszenia otrzymali słodki poczęstunek.

 7. Goście w sali doświadczania świata

  Napisany 23 stycznia 2016 przez Katarzyna Ostrowska

  Dnia 19.01.2016r. gościliśmy w naszym przedszkolu członków Domu Dziennego Pobytu Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Rodzin i Osób z chorobą Alzheimera przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w dzielnicy Poniatów. Celem spotkania było zapoznanie starszych osób z Salą Doświadczania Świata. Mali wolontariusze wspólnie z Paniami zapoznali gości z urządzeniami znajdującymi się w Sali oraz z ich zastosowaniem. Goście mieli możliwość indywidualnie zapoznać się z każdym sprzętem oraz doznali możliwość przezywania świata i kontaktu z otoczeniem w taki sposób, który gdzie indziej nie jest dla Nich dostępny.

 8. Góra Grosza 2016

  Napisany 20 stycznia 2016 przez Katarzyna Ostrowska

  Jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka „Góra grosza” zorganizowana przez wolontariuszy Klub „Ósemeczka”. Była to już XVI edycja tego programu. Dzięki wspólnym staraniom całego przedszkola udało nam się zebrać łącznie: 44,91zł.
  Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz ich pociechom za tak duże zaangażowanie w akcję!!!.